Browsing "O autorce"
Pro 15, 2014 - O autorce    Komentáře nejsou povoleny

Kdo vlastně jsem?

Narodila jsem se v roce 1996 jako první a také poslední dítě mých rodičů. Své dětství jsem prožila v malé vesničce na jihu Moravy, kde jsem bydlela až do nástupu na střední školu. Pak přišlo stěhování na internát, později na privát do města nedaleko od Uherského Hradiště a aby toho nebylo málo, po maturitě jsem se odstěhovala úplně na druhý konec republiky – do jižních Čech.

Vzdělání mi poskytla devítiletá základní škola přímo v naší obci. Poté jsem studovala soukromou odbornou školu se zaměřením na komerční právo, na níž jsem v květnu 2015 i úspěšně odmaturovala. Jelikož právo bylo tak trochu šlápnutím vedle, v dalším studiu jsem rozhodla pokračovat jednině v oboru historie. V současné době tedy studii (nebo spíš bojuji a modlím se, abych tento boj vyhrála) na Filozofické fakultě Jihočeské Univerzity v Českých Budějovicích. 

Historie je pak také jedním z mých velkých koníčků, kterému se ve volném čase věnuji. Dva roky jsem také pracovala jako průvodkyně na jednom z nejkrásnějších zámků ve Zlínském kraji, jehož exteriéry se objevily v pohádce Čertova nevěsta. Kdo uhádne, o který jde? (: Pak jsem také provázela jednu sezónu na zámku, kde se natáčela pohádka Za humny je drak, a nakonec skončila v jižních Čechách také na zámku, tentokrát filmově velmi málo významného. Každopádně zde zemřel Petr Vok z Rožmberka, což by měla být dostatečná nápověda. (:

Miluju cestování! Zejména tedy po hradech a zámcích, ale i přírodě České republiky. Velmi ráda také vařím, i když ne vždycky se mi všechno povede podle mých představ. Mám ráda zvířata, hlavně našeho rozmazleného kocoura. A samozřejmě do svých zájmů musím zahrnout i svého úžasného přítele a několik dobrých kamarádu, bez kterých by život nebyl takový, jaký je.

Mou největší zálibou je ale samozřejmě literatura. Hodně ráda čtu, ale ještě raději píšu. Spisovatelské ambice se u mne projevili už ve 3. třídě základní školy, kdy jsem napsala svou první básničku. Poté jsem psala menší povídky, s několika se dokonce velmi dobře umístila i v různých literárních soutěžích, a v prvním ročníku střední školy napsala svůj první román Čtyřlístek na dlani, který jsem v roce 2014 vydala. V současné době pracuji na nové knize, o kterou se s Vámi už brzy podělím. (:

Mým žánrem jsou dívčí romány, mám tyto příběhy prostě ráda a mám k nim i velmi blízko.

Tento web hostuje u tomtomas.cz